Archiwum blog'a:

Archiwum blog'a:
Archiwum wszystkich prezentacji z tego blog'a

czwartek, 24 marca 2011

Autodesk Inventor - Tips and Tricks

Uzbierało mi się ostatnio kilka drobnych sztuczek, których być może jeszcze nie znacie, którymi postanowiłem się z Wami podzielić. Zapraszam na prezentację.

10 komentarzy:

  1. Ciekawy sposób na zmianę położenia tekstu przy wymiarach którego mi brakowało no i możliwość zmiany położenia bryły w modelu 3D takiej funkcji się nie spodziewałem że jest zaimplementowana.

    Pragnę podziękować za kolejną serię świetnych prezentacji. Robi Pan na prawdę kawał dobrej roboty. Ja z inventorem jestem od dwóch lat ale ciągle uczę się i poznaję czegoś nowego. Oglądałem wiele kursów ale te są najlepsze! Miło się słucha i z ogromnym zaciekawieniem. Czekam na kolejne odsłony mam nadzieję że inni też docenią czas jaki Pan poświęca. Widać ogromne zamiłowanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie brakuje z Catii takich prezentacji. Może kiedyś ktoś takowe zrobi póki co delektuję się prezentacjami z Inventora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kolejna świetna prezentacja. Pracuję jako konstruktor i przygodę z Inventorem zacząłem 5 lat temu jeszcze na studiach. Od lipca pracuję na wersji 2011, a dzięki Pana prezentacjom można znacząco ułatwić sobie pracę i nauczyć się wielu przydatnych umiejętności :) Bardzo dziękuję za prezentacje i czekam na kolejne

    OdpowiedzUsuń
  4. Fajnie uczyć się od fachowców. Nauka przez oglądanie jest lepsza niż czytanie książek i śledzenie poczynań autora, nieraz domyślam się o co mu chodzi? Twoje prezentacje są profesjonalne. Pamiętam jak uczyłem się podstaw inventora bez pomocy literatury. Byłem samoukiem. Chodź pozostało jeszcze kilka złych nawyków to te prezentacje pozwalają mi je skorygować :) Miło byłoby kiedyś obejrzeć coś na temat modelowania 3D w inventorze które jest na wysokim poziomie może nie tyle co w DSS Catia ale daje wiele możliwości które warto by poznać okiełznać

    OdpowiedzUsuń
  5. Dziękuję za pozytywne komentarze. Jeżeli macie jakiś pomysł na prezentację, albo nurtuje Was jakieś zagadnienie to dajcie znać. Będzie mi łatwiej coś przygotować.

    OdpowiedzUsuń
  6. Witam.
    Zdecydowanie powinien Pan dostać pokojowego nobla - ile człowiek dzięki prezentacjom nerwów oszczędza :D.
    A tak na serio, super pomysłem byłby temat pokazujący odpowiednie nawyki/tricki w wymiarowaniu, tak aby model był jak najłatwiejszy do późniejszych zmian(uzyskać jak najlepszą parametryzację). Miałem okazję trochę pracować w Inv2011, i ogółem jestem z tego systemu bardzo zadowolony(porównując do Catii, NX'a 7 czy też ProE), ale jak robię jakiekolwiek zmiany w trochę większym parcie to puls trochę przyspiesza, bo nigdy nie wiem czy nie wyskoczy tysiąc i jeden error :).
    Pozdrawiam uprzejmie :)
    Mazur

    PS. A mam takie pytanie Hardware'owe, czy dobrze wnioskuję, iż przy pracy korzysta Pan z manipulatora? Jeżeli tak, to czy chwali Pan sobie takie rozwiązanie? I czy warto inwestować w droższe wersje z wieloma przyciskami, czy taki prosty manipulator z dwoma wystarczy ? :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Cieszę się, że moje prezentacje są pomocne. Jeżeli chodzi o zasady projektowania to warto stosować reguły, które opisałem w moim wpisie z 2009 roku "W zdrowym ciele zdrowy duch":
    http://autodesk-inventor-pl.blogspot.com/2009/09/w-zdrowym-ciele-zdrowy-duch.html
    Stosowanie się do tych wskazówek na pewno opłaci się przy pracy na dużych częściach.

    Jeżeli chodzi o manipulator to jestem już od niego tak uzależniony, że praktycznie nie potrafię bez niego nic zrobić. Nie jestem projektantem i nie muszę wielokrotnie powtarzać tych samych poleceń dlatego jak dla mnie dodatkowe przyciski nie są konieczne. Natomiast każdy kto często korzysta ze skrótów klawiszowych na pewno doceni dodatkowe klawisze na manipulatorze.

    OdpowiedzUsuń
  8. Witam.
    A może by tak zrobić wrzutkę na temat parametryzacji kół zębatych? O ile w ogóle coś takiego w inv. jest? W sensie, ze podajemy moduł, wszelkie wysokości od stopy do głowy itd itp, a inv. sam kreśli koło zębate (ewentualnie zębatkę liniową, co również było by bardzo przydatne).
    Z wyrazami szacunku.
    Z.

    OdpowiedzUsuń
  9. Wystarczy prostą odpowiednio ukształtowaną obrócić i powstaje płaszczyzna. Aczkowleik nie wiem czy autor w ten sam sposób robił :)
    Pozdrawiam.
    Mazur.

    OdpowiedzUsuń
  10. Panowie musze zaprojektować zębatke!!! Podajcie link jeżeli temat był już poruszany

    OdpowiedzUsuń