Archiwum blog'a:

Archiwum blog'a:
Archiwum wszystkich prezentacji z tego blog'a

czwartek, 5 kwietnia 2012

Autodesk Inventor - Automatyzacja projektowania kanałów w kostkach

Zapraszam na platformę Typepad

3 komentarze:

 1. Ciekawe podejście jednak dla osób nie znających dobrze VB mam łatwiejsze podejście a dające identyczny efekt. Wystarczy wstawić do szkicu 4 punkty i zwymiarować każdy z nich od punktu 0,0 wstawiając 8 wymiarów i nazywając x1,y1 itd. zamiast używać do tego reguły iLogic.
  Następnie już bez zmian czyli szkic łączący punkty i przeciągniecie. Formularz który wskazuje na wymiary ze szkicu( nawiasem mówiąc super metoda na wpr. danych brawa za pomysł) lub podłączenie xls jako polaczenie do fx i podpięcie zależności znów bez iLogic.

  Jacek

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez tak chcialem poczatkowo zrobic, ale zalozenie bylo takie, ze wspolrzedne moga przyjmowac wartosci ujemne. Wymiary w Inventorze moga przyjmowac tylko wartosci dodatnie. Na przyklad dla Y=6 lub Y=-6 wymiar zawsze jest 6. Skad Inventor ma wiedzeiec, ze wymiar ma zostac umieszczony do gory lub do dolu od punktu 0,0? Dlatego bylem zmuszony siegnac po VBA.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie przy takim warunku dla współrzędnych ujemnych VBA wydaje się lepszym rozwiązaniem pomimo pewnych komplikacji gdyż w metodzie z wymiarami trzeba by było wprowadzić pozorny punkt 0,0 we wsp. np. -50000,-50000 i uwzględnić to wpisując w równaniu +50000 dla fx.

  OdpowiedzUsuń