Ostatnio na labs.autodesk.com pojawił się ciekawy dodatek do Inventor'a, który pozwala opisywać model bezpośrednio w przestrzeni 3D. Zapraszam na krótką prezentację.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Blog poświęcony projektowaniu w Autodesk Inventor. Znajdziesz tu porady dotyczące projektowania w Autodesk Inventor.
Czy dodatek współpracuje z dokumentacją płaską? Jeśli tak to rzeczywiście jest to rewelacyjna rzecz.
OdpowiedzUsuńSwoją drogą rzuciłem okiem na labs i dodatek feature recognition powalił mnie na kolana. Wreszcie będzie można sparametryzować wszystkie stepy ściągnięte z sieci..
Na rysunku płaskim wymiary w izometrii i opisy można nadawać bez problemu co namniej od wersji 2010
OdpowiedzUsuńW tej chwili opisy 3D nie przenoszą się automatycznie do dokumentacji 2D.
OdpowiedzUsuńPróbowałem pobrać dodatek, ale niestety "mam złe pochodzenie" ... skąd przeciętny polski użytkownik może zassać ten dodatek?
OdpowiedzUsuńOde mnie :-)
OdpowiedzUsuńProszę o przysłanie do mnie e-maila. Aplikacja ma ok. 2MB.
@dawis: opisy na izometrii w wersji 2008 też działały.
OdpowiedzUsuńWydaje mi się ze ten dodatek ma na celu eliminację rysunku płaskiego. Po co komu tabelka rysunkowa jak wszystkie informacje będzie miał w .ipt?
Interesuje mnie tylko czy część opisana tym dodatkiem otworzy się w Inventorze bez zainstalowanego dodatku (oczywiście bez opisu)?
Może nie eliminację, a uzupełnienie. Technolog lub osoba sprawdzająca poprawność modelu może umieścić/pobrać wszystkie ważne informacje jeszcze zanim powstanie dokumentacja 2D.
OdpowiedzUsuńCo zrobi Inventor bez dodatku 3DA? Trudno powiedzieć. Muszę to sprawdzić.
Ciekawe czy Panowie z Labs'a stworzą cos podobnego dla zespołów?
OdpowiedzUsuńTrudno powiedzieć, ale zachęcam do zgłaszania takich zapytań bezpośrednio na stronach labs. Im więcej takich zapytań tym większa szansa na to, że będziemy mieli opisy dla zespołów.
OdpowiedzUsuńNiestety dodatek blokuje niektóre operacje z częściach wielobryłowych. Inventor wysypuje się przy próbie podziału części wielobyłowej (nawet nieopisanej w 3DA) na części. trzeba poczekać na stabilniejszą wersję.
OdpowiedzUsuńSwoją droga części wielobryłowe mają więcej kolizji, nie mogę np przeprowadzić symulacji naprężeń.