Archiwum blog'a:

Archiwum blog'a:
Archiwum wszystkich prezentacji z tego blog'a

wtorek, 2 listopada 2010

Autodesk Inventor 2011 - Dodatek subskrypcyjny


Pod koniec zeszłego tygodnia pojawiła się najnowsza edycja dodatku subskrypcyjnego dla Autodesk Inventor 2011. Zobaczmy jakimi nowymi narzędziami mogą się cieszyć posiadacze aktywnej subskrypcji. Zapraszam na prezentację.

7 komentarzy:

  1. Mam taką prośbe mam inventora 2011 Eng i chciałbym PL czy jest jakies spolszczenie bo widze ze masz PL ?? Z góry dzieki

    OdpowiedzUsuń
  2. Osoby posiadające aktywną subskrypcję mogą otrzymać inną wersję językową (niekomicznie polską) za pomocą portalu subskrypcyjnego.
    Studenci mają dostęp do wszystkich wersji przez swoje konto edukacyjne.
    Pozostałe osoby mogą albo się skontaktować ze swoim sprzedawcą i poprosić o wersję testową, lub mogą taką wersję zamówić na www.autodesk.pl. Jest tam link do specjalnego formularza, który nie wiedzieć czemu chwilowo nie działa. Już to zgłosiłem i mam nadzieję, że wkrótce zacznie działać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam pewien problem. Niestety nie wiem gdzie mozna Panu zadac pytanie, wiec postanowilem zadac je w komentarzu (za co z gory serdecznie przepraszam).
    Problem mam z szybkoscia dzialania Inventora 2009. Osobiscie robie projekty z wykorzystaniem modułu do robienia orurowania. Niestety przy wiekszej ilosci czesci program bardzo ale to bardzo spowalnia... Kazda zmiana powoduje ze czasem musze czekac 5 min az Inv zakonczy swoja prace. (obecnie posiadam w zlozeniu okolo 1000 czesci).
    Ps. Myślę ze komputery na ktorych pracuje nie są zbyt wolne a ilość ramu jest mozna powiedziec w miare zadowalajaca.

    OdpowiedzUsuń
  4. Moduł rurowy wykorzystuje technologię adaptacyjną, dzięki czemu przebiegi rurowe zawsze aktualizują się wraz ze zmianą geometrii do, której są podczepione. Jest to duża zaleta i ułatwienie w projektowaniu systemów rurowych. Niestety ta zaleta staje się przekleństwem w momencie gdy chcemy pracować na dużej ilości rur. System stara się sprawdzać wszystkie możliwe zależności i czas oczekiwania na aktualizację nieznośnie się wydłuża. Jak na razie spotkałem się z dwiema metodami radzenia sobie w tej sytuacji. Obie metody zostały wypracowane przez projektantów dużych systemów rurowych.
    Pierwsza to rezygnacja z systemu automatycznego prowadzenia rur i wstawianie wszystkich rur i złączek ręcznie. Mamy tu pracę, która niczym się nie różni od zwykłego budowania zespołów z części. Wbrew pozorom nie jest to wolniejsza metoda, mimo że wymaga więcej pracy ręcznej.
    Druga metoda opiera się na technice "pozornych" zespołów i wykorzystuje automatykę oferowaną przez moduł orurowania. Spróbuję zrobić prezentację tej metody na blogu. W międzyczasie mogę się podzielić dokumentem z Autodesk University, który taką metodę opisuje. Proszę o kontakt na mój adres e-mail. (Mój adres zawsze umieszczam na końcu moich prezentacji wideo).

    OdpowiedzUsuń
  5. Chciałem pobrać ten dodatek bo jestem studentem a tu taki komunikat:

    Access Temporarily Unavailable

    Access to the Subscription Center is temporarily unavailable. Please try again later.

    OdpowiedzUsuń
  6. Dziwne, właśnie się zalogowałem bez problemu. Proszę sprawdzić jeszcze raz. Może ty były tylko przejściowe problemy.

    OdpowiedzUsuń
  7. Dalej mam to samo w sumie dzisiaj próbuje o podobnej godzinie.

    OdpowiedzUsuń